Klubi suljettu. Toimisto auki yleensä arkisin klo 10-16. Soita ja varmista 0500 592812.

Lintupuisto Talviviheriöt, auki jäsenillesuljettu pakkasella
Suisto+Joki+Par3 Suljettu
Range  Jäsenet voivat kerätä palloja. Lyödään matoilta.
 

 

 

Porin Golfkerho ry - Kalafornian golfkenttä

Postiosoite: Pl 25, 28601 Pori

Käyntiosoite: Kalafornian golfkenttä, Kalaforniantie, 28100 Pori

Puh: 02 6303 888

toimisto@kalafornia.com

​www.kalafornia.com
facebook.com/Kalafornia.PGK
twitter.com/poringolfkerho

Pankkiyhteys: Länsi-Suomen Osuuspankki
​tilinumero IBAN:
FI29 5700 8120 0482 23
OKOYFIHH​

Laskutusohjeet:

Y-tunnus: 0911201-7

Verkkolaskut
Operaattori: OpusCapita Group (003710948874 )
Verkkolaskuosoite: 003709112017
OVT-tunnus: 003709112017

Paperilaskut:
Porin Golfkerho ry
PL 91831
00021 LASKUTUS

Sähköpostilla lähetettävien laskujen (PDF) osoite:
PorinGolfkerhory.FI.P.111761-3@docinbound.com

Henkilöt:


Caddie-master, palvelee jälleen kauden käynnistyessä keväällä 2017
(02) 6303 888
caddie-master@kalafornia.com

Palvelupäällikkö Karri Suvanto (Opintovapaalla 30.4.2017 saakka, asiat hoitaa toiminnanjohtaja)
(02) 6303 888 tai 044-5303881
toimisto@kalafornia.com

Toiminnanjohtaja Ville Tuovinen
0500-592812
ville@kalafornia.com

Pro Matti Ojala
040-7310355
matti.ojala@kalafornia.com

Klubiravintola:
Janne Larisuo
044-3526366
janne@karhuravintolat.fi
Matias Niekka
050-5754756
matias@karhuravintolat.fi

Golfshop
Kimmo Fisk
puh: 0400-784847
kimmo.fisk@kalafornia.com

Kenttämestari Rami Laurila
050-5395812
rami.laurila@kalafornia.com

Apulaiskenttämestari Hannes Kalmi
044-5303885
hannes.kalmi@kalafornia.com

Puheenjohtaja Timo Santavuo
0400-313349
timo.santavuo@ahslaki.fi

Klubikapteeni Jouni Koivukoski
044-701 4873
jouni.koivukoski@pori.fi

Lady-kapteeni Katja Linden
044-5261005
katja_linden@hotmail.com



Kentänhoitohenkilöstö 2016
Kenttämestari Rami Laurila, apulaiskenttämestari Hannes Kalmi, Jussi Mäkitalo, Pasi Uusitalo, Mauri Viherranta, Arttu Linden, Ville Starck, Benjamin Tuovinen, Mikko Kivinen, Aleksi Laine, Sami Ojala ja Vesa Kuisma.

Hallitus 2017 Pj Timo Santavuo, Matti Kyytinen (varapj), Riitta Kilo, Jarkko Stenbacka, Susanne Tuunanen, Jouni Koivukoski, Pekka Lehtonen, Matti Savinen ja Juhani Kukkakorpi.

Toimikunnat 2016

Kilpailutoimikunta: (kilpailu-, tasoitus- ja kentän pelilliset asiat) Pj Jouni Koivukoski, Jyrki Ojala, Jarkko Stenbacka, Tommi Nyström, Jari Nyström, Matti Kyytinen, Harri Kivinen, Juha Raita, Juha Mäkinen, Mikko Ojala, Mikko Johansson, Petri Sampakoski ja Ari Heinämäki

Senioritoimikunta: Pj Ilkka Huttunen, Raija Kukkakorpi, Juhani Pihl, Matti Savinen, Olli Virtanen ja Sirpa Wirtavuori

Naistoimikunta Pj Susanne Tuunanen, Mari Raita, Seija Vihtonen, Satu Stenbacka, Katja Linden, Riitta Kilo, Anne Jyrkkiö ja Mari-Anne Fisk

Junioritoimikunta Pj Ari Linden, Jarno Blomster, Jarkko Stenbacka ja Juha Hiukka