Klubi/ravintola suljettu, pukuhuoneet auki
Toimisto 0500-592812 (klo 11-15)
18r Suisto+Joki,  9r Lintupuisto
Päivägreenfee  20€ Junnut 10€  
Maksuohje klubin ulko-ovessa
 

 

Porin Golfkerho ry - Kalafornian golfkenttä

Postiosoite: PL 25, 28601 Pori

Käyntiosoite: Kalafornian golfkenttä, Kalaforniantie, 28100 Pori

Puh: 02 6303 888

toimisto@kalafornia.com

​www.kalafornia.com
facebook.com/Kalafornia.PGK
twitter.com/poringolfkerho

Pankkiyhteys: Länsi-Suomen Osuuspankki
​tilinumero IBAN:
FI29 5700 8120 0482 23
OKOYFIHH​

Laskutusohjeet:

Y-tunnus: 0911201-7

Verkkolaskut
Operaattori: OpusCapita Group (003710948874 )
Verkkolaskuosoite: 003709112017
OVT-tunnus: 003709112017

Paperilaskut:
Porin Golfkerho ry
PL 91831
00021 LASKUTUS

Sähköpostilla lähetettävien laskujen (PDF) osoite:
PorinGolfkerhory.FI.P.111761-3@docinbound.com

Henkilöt:


Caddie-master
(02) 6303 888
Heidi Kukkakorpi, Jonna Peltonen, Siiri Haapala ja Anna Sävelä
caddie-master@kalafornia.com

Palvelupäällikkö Karri Suvanto, Opintovapaalla 1.10.2018 alkaen
(02) 6303 888 tai 044-5303881
toimisto@kalafornia.com

Toiminnanjohtaja Ville Tuovinen
0500-592812
ville@kalafornia.com

Pro Matti Ojala
040-7310355
matti.ojala@kalafornia.com

Klubiravintola:
Mari-Anne Fisk, klubiemäntä
040-5867074
mari-anne.fisk@kalafornia.com
Tommi Vanhatalo, kokki
Henrik Nirhamo, kokki

Golfshop
Kimmo Fisk
puh: 0400-784847
kimmo.fisk@kalafornia.com

Kenttämestari Rami Laurila
050-5395812
rami.laurila@kalafornia.com

Apulaiskenttämestari Hannes Kalmi
044-5303885
hannes.kalmi@kalafornia.com

Puheenjohtaja Timo Santavuo
0400-313349
timo.santavuo@ahslaki.fi

Klubikapteeni Jouni Koivukoski
044-701 4873
jouni.koivukoski@pori.fi

Lady-kapteeni Sanna Wiksten
​​​​​​​040 7371606
sanna.wiksten@gmail.com



Kentänhoitohenkilöstö 2018
Kenttämestari Rami Laurila, apulaiskenttämestari Hannes Kalmi, Jussi Mäkitalo, Pasi Uusitalo, Mauri Viherranta, Aleksi Linden, Arttu Linden, Benjamin Tuovinen, Mikko Kivinen, Sami Ojala, Lauri Viitaniemi, Marko Sarmila ja Tomi Lehtinen.

Hallitus 2018 Pj Timo Santavuo, Matti Kyytinen (varapj), Riitta Kilo, Jarkko Stenbacka, Susanne Tuunanen, Jouni Koivukoski, Matti Savinen, Juhani Kukkakorpi ja Roni Virtanen.

Toimikunnat

Kilpailutoimikunta: (kilpailu-, tasoitus- ja kentän pelilliset asiat) Pj Jouni Koivukoski, Jyrki Ojala, Jarkko Stenbacka, Tommi Nyström, Roni Virtanen, Matti Kyytinen, Harri Kivinen, Mikko Haapala, Juha Raita, Juha Mäkinen, Mikko Ojala, Mikko Johansson, Petri Sampakoski, Juhani Kukkakorpi ja Ari Heinämäki

Senioritoimikunta:
Olli Virtanen, puheenjohtaja, 0500-723 841, ollijvirtanen@dnainternet.net
Raija Kukkakorpi, Juhani Pihl. Matti Savinen, Sirpa Wirtavuori, I​lkka Huttunen, Petter Suvikas
​​​​​​​
Naistoimikunta Pj Susanne Tuunanen, Katja Linden, Riitta Kilo, Anne Jyrkkiö, Sanna Wiksten, Anne Menna, Satu Lehtinen ja Mari-Anne Fisk

Junioritoimikunta Pj Heidi Kukkakorpi, Siiri Haapala, Laura Heinonen, Ann-Catrin Eklund, Juhana Räsänen