Klubi arkisin 21:30 saakka, la-su 20:30 saakka  
Caddie-master 02-6303888 (8-19)Ravintola: keittiö ark klo 20, vkl klo19
18r Suisto+Joki, fee 55€. Jun.30€
9r Lintupuisto, fee 30€ jun. 20€
Par3, fee 10€, junnut 5€ 

 

PGK:n miesten mestaruus ratkesi uusinnassa

Miesten mestariksi nousi uusinnan kautta Henri Tuovinen. Naisten mestaruuden vei ylivoimaisesti Mari Kessunmaa.

Aleksi Linden lähti finaalikierrokselle 2 lyönnin johdossa. Henri Tuovinen tasoitti kisan reiällä 18. Kahden pelaajan uusinnassa Henri vei voiton väylällä 18 .

Kuvassa Henri Tuovinen, naisten mestari Mari Kessunmaa ja juniorimestari Aleksi Linden
Kuvassa Henri Tuovinen, naisten mestari Mari Kessunmaa ja juniorimestari Aleksi Linden

Miehet

1.Tuovinen Henri PGK 77...75..71...73.........296
2.Linden Aleksi ..PGK ...74....69...78..75......296
3.Mäkelä Jani ....PGK ......75..76......82..70...303
4.Jokinen Ilkka..PGK......79..69.....75...82....305
5.Ekman Jani.....PGK........80..80..76..73......309
6.Stenbacka JarkkoPGK..75..79..81..75.....310


Naiset

1.Kessunmaa Mari...PGK..80..83..85....248
2.Linden Katja...........PGK..89..88..94....271
3.Nurmi Susanna.......PGK..95..95..94....284
4.Lindholm Johanna..PGK..90..95..99....284
5.Wiksten Sanna........PGK..96..100..96...292
6.Haula Tuuli-Maria..PGK..94..95.105...294