18r. Suisto+Lintupuisto, fee 45€, vkl 48€ juniorit 25€
9r.  Joki, fee 25€, vkl 28€ juniorit 18€
Par3, fee15€/jun.8€ (sis.mailat)
Klubi/ravintola/golfshop: ma-su klo 9-21  
Caddie-master: 02-6303888

 

 

PGK:n miesten mestaruus ratkesi uusinnassa

Miesten mestariksi nousi uusinnan kautta Henri Tuovinen. Naisten mestaruuden vei ylivoimaisesti Mari Kessunmaa.

Aleksi Linden lähti finaalikierrokselle 2 lyönnin johdossa. Henri Tuovinen tasoitti kisan reiällä 18. Kahden pelaajan uusinnassa Henri vei voiton väylällä 18 .

Kuvassa Henri Tuovinen, naisten mestari Mari Kessunmaa ja juniorimestari Aleksi Linden
Kuvassa Henri Tuovinen, naisten mestari Mari Kessunmaa ja juniorimestari Aleksi Linden

Miehet

1.Tuovinen Henri PGK 77...75..71...73.........296
2.Linden Aleksi ..PGK ...74....69...78..75......296
3.Mäkelä Jani ....PGK ......75..76......82..70...303
4.Jokinen Ilkka..PGK......79..69.....75...82....305
5.Ekman Jani.....PGK........80..80..76..73......309
6.Stenbacka JarkkoPGK..75..79..81..75.....310


Naiset

1.Kessunmaa Mari...PGK..80..83..85....248
2.Linden Katja...........PGK..89..88..94....271
3.Nurmi Susanna.......PGK..95..95..94....284
4.Lindholm Johanna..PGK..90..95..99....284
5.Wiksten Sanna........PGK..96..100..96...292
6.Haula Tuuli-Maria..PGK..94..95.105...294